Hawajska impreza

Hawajska impreza jest bardzo popularnym zróżnicowaniem różnych uroczystości, takich jak firmowe wieczory lub o charakterze urodzinowym. W ostatnich latach hawajska tematyka stała się częstym artykułem na wesela. Najbardziej znanym towarem Hawajskiej imprezy jest znany hawajski wieniec. To prawdopodobnie najbardziej znany symbol Hawaj jest wieniec z kwiató. Hawajskie girlanda noszone głównie na szyi, ale można również je mieć wokół głowy lub na nadgarstkach. Hawajski wieniec na Hawajach dawa się podczas urodzin, wesela lub ukończeniu studiów. Wieniec jest najczęściej przekazywane wraz z pocałunkiem. We współczesnej historii, Hawajskie girlandy rozprzestrzeniły się na cały świat i stały się interesującym uzupełnieniem każdej imprezy.

Poza hawajskimi girlandy by na prawdziwej hawajskiej imprezie nie mały by brakować hawajskie koszule, hawajskie spódnice i egzotyczne drinki serwowane w naczyniach Tiki.

Hawajska impreza związana jest również z tak zwaną kulturą Tiki. Pierwotne znaczenie słowa Tiki jest związane z mieszkańcami Hawajów i Polinezji. Ciekawe jest pierwotne znaczenie treści. Według słownika słowo Maorysi Tiki może oznaczać na przykład: 1. rzeźbiony drewniany mężczyzna lub bóg 2. pierwszy mężczyna lub uosobienie mężczyzny lub półboga. 3. bóg artystów 4. seksualny symbol, twórca pierwszej kobiety.

Tiki w nowym pojmowaniu jest kultowni pojem połowy XX wieku inspirowany Hawajskim i Polinezjskim stylem restauracji i klubów. Ta kultura głównie związane z nazwiskiem Don Beachcomber pojawił się jako renesansowe odniowo oryginalnej hawajskiej i polinezjijskiej kultury i została przeniesiona do środowiska barów i restauracji. Główny bodziec nowoczesnej koncepcji Tiki dał Don Beachcomber założyciel polinezyjskiego ozdobionego baru w 1934 roku w Hollywood. Don Beachcomber, sprawnie się nazywał Ernest Raymond Beaumont-Gantta, przewędrował południowy Pacyfik, aby od tamtąd przywieźć swoją inspirację w koncepcji stylu Tiki.

Później się ta kultura i styl bary rozprzestrzeniła sie nie tylko w Ameryce, ale na cały świat. Powstała znana sieć barów pod nazwem Trader's Vics.