Peruki 1

Peruka jest rodzajem kosmetycznego dodatku lub wyrobu medycznego, który jest wykorzystywany do poprawy estetyki i dekoracji głowy. Składa się z włosói, lub ich zamiennikiem, które przypominają włosy. Noszenie go pozwala ludzią na szybkie zmiany wyglądu lub zatuszować brak własnych włosów. Mogą też być noszone z powodów religijnych lub kulturowych. Peruki mają różne uczesanie i różne kolory włosów w zależności od wymagań klienta.

Używanie peruki sięga w głąb historii i prowadzi ludzkości od niepamiętnych czasów. Pierwsze potwierdzone zapisy pochodzą z starożytnego Egiptu, gdzie były noszone jako ochrona przed słońcem. Inne zapisy pochodzą z innych kultur, takich jak Asyryjczyków, Fenicjan, Greków, Rzymian. Największą sławę peruki uzyskały w 16 wieku, kiedy to zazwyczaj noszone w Europie jako symbol statusu i jako konieczność ze względów higienicznych, aż do 18 wieku. Obecnie, ze względu na tradycję perukę nosi się np. w niektórych parlamentach (Wielka Brytania), lub w sądzie.

Peruka jest dodatkiem na party, który doskonale zmieni Wasz image. Ponadto perukę się używa na poprawę estetyki i dekoracje głowy. Peruka składa się z włosów lub ich zamienniki przypominające włosy. Noszenie peruk pozwala na szybkie zmiany jego wyglądu lub zatuszować brak własnych włosów kulowym. Peruki mogą być noszone z powodów religijnych lub kulturowych.

 

Peruki mają różne uczesanie i różne kolory włosów w zależności od wymagań klienta.